Локомотив Пд поведе на Етър с 2:0 с голове на Доминик Малонга и автогол на Антон Огнянов след почивката при рестарта на шампионата на efbet Лига след дългото прекъсване заради коноравируса. На стадиона има около 700 фенове съгласно новата наредба да се допусна публика на 30 процента от капацитета.

Черно-белите натиснаха от самото начало и пропуснаха две отлични възможности в първите десетина минути. В 3-тата Умарбаев центрира от пряк свободен удар отляво, топката мина през куп от играчи и отиде на далечната греда, където Масоеро я засече с глава, но неточно. В 11-та Умарбаев опита удар от двайсетина метра, но топката рикошира и попадна у Аралица, който от отлична позиция стреля покрай гредата. Етър отвърна с добра контраатака в 25-та минута, завършила с удар на Антон Огнянов над гредата.

След почивката натискът на домакините продължи и те заформиха няколко мелета пред вратата на виолетовите. В 58-та минута след корнер отляво Аралица отклони триково към Малонга, но той не успя да реагира по най-добрия начин и стреля слабо от 2-3 метра. Eтър показа зъби в средата на второто полувреме. Най-напред Тонислав Йорданов се освоби отлично от защитник на левия фланг и стреля параболично от много малък ъгъл, но топката се отби от напречната греда. След това центриране отляво мина на сантиметри от лявата греда на Луков.

В 76-та минута влезлият след почивката Доминик Малонга отбеляза дебютното си попадениеза Локо в официален мач. След центриране на Томашевич отляво той бе оставен непокрит и с много точен удар с глава порази долния ляв ъгъл на вратата. В следващата минута Малонга вкара втори гол след подаване на Карагарен, но той бе отменен поради засада. В 83-та минута Аралица нахлу отдясно и опита подаване към Карагарен, но Антон Огнянов изби топката в собствената си врата - 2:0 за Локо.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР 2:0

1:0 Малонга 76, 2:0 Огнянов - автогол

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Георги Купенов, Иван Скерлев, Никола Колев, Божидар Кацаров, Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов, Стелиян Добрев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Волен Чинков
Начало: 18:45 часа