Локомотив обърна Дунав с 3:1 на Лаута и отново се настани в челото на класирането. Черно-белите излязоха на трето място с 13 точки - толкова има и вторият Левски, който е с по-добра голова разлика. Лидер е Лудогорец с 14 точки. Локо получи ранен гол, но осъществи пълен обрат още до почиката, а през втората част подпечата победата си с още едно попадение. И в този мач момчетата на старши треньора Бруно Акрапович, показаха желание и мотивация, въпреки отпадането в четвъртък от Лига Европа в мача срещу Страсбург. Домакините демонстрираха добра организация и необходимата агресия и въпреки че не изигаха перфектен мач, доказаха, че вече разполагат с класа и опит, за да се справят с трудни ситуации. Поредно страхотно представяне направи капитанът Димитър Илиев, който вкара два гола и бе в основата на повечето интересни моменти пред вратата на Дунав.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха с ранен гол. В 9-тата минута Лазаров изведе Христов, който стреля покрай вратаря. Локо натисна и вкара гол, който бе неправилно отменен. След удар на играч на Локо топката се спря в защитник на Дунав и попадна у Ален Ожболт, който я вкара в мрежата. Реферите вдигнаха засаа на Ожболт, но в момента на удара такава нямаше. Акрапович протестира бурно и получи жълт картон. Малко след това съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Карагарен в пеналта и Димитър Илиев бе точен за 1:1. В самия край на първото полувреме Карагарен донесе пълен обрат в мача. Ожболт финтира защитник и центира отляво, Томашевич отклони с глаа и връхлитащият Карагарен също с глава порази мрежата. Нападателят не се зарадва, в знак на уважение към отбора, в който игра, преди да се завърне на Лаута. В 55-ата минута Димитър Илиев окончателно уби интригата. След пас на Витанов капитанът навлезе и с перфектен параболичен удар порази далечния ъгъл на вратата.

Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1