Берое победи Локомотив Пд с 2:0 в Стара Загора и сложи край на серията на черно-белите от 5 срещи без загуба в шампионата. Отборът на Бруно Акрапович изигра посредствен мач с доста грешки в защита, които бяха наказани от домакините. Заралии бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха, а пловдивският тим бе далеч от играта, с която успя да се превърне в хит на сезона до момента.

Първото положение бе за Локо. В 9-ата минута Димитър Илиев изведе Аралица зад гърба на отбраната, хърватинът протегна крак, но вратарят Перниш излезе предвидливо и успя да парира. Локо не успя да се ориентира в пресата на беройци, които поведоха с гол красавеч в 36-та минута. Гаюс Макуота получи пред пеналта и стреля силно от 25 метра, топката се удари в горната греда и влезе в мрежата. 4 минути по-късно Мартин Камбуров наказа бившия си отбор от дузпа. Карагарен върна лошо към вратаря Пиргов, който замахна и се опита да изчисти пред връхлитащия Алуин Фал. Нападателят падна, контакт може би нямаше, но реферът посочи бялата точка.

След почивката Берое отново започна по-активно, но постепенно Локо започна да поглежда по-често към вратата. В 64-тата минута капитанът Димитър Илиев пропусна златна възможност да намали резултата. Диниш Алмейда свали една топка с глава след центриране отдясно и връхлитащият Илиев не можа да я засече от въздуха на 2-3 метра от вратата. До края не се случи нищо интересно на терена, а Берое успя да задържи аванса си.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ 2:0
1:0 Макоута (36)
2:0 Камбуров (40 д)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Теди Мезаг, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Гаюн Макоута, Алиун Фал, Ибрахима Конте, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Ахмед Тоуба

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Анте Аралица, Димитър Илиев.