Арда и Левски не се победиха, завършвайки 1:1 в Кърджали. Това бе исторически първи мач за домакините в efbet Лига, след като това бе първо домакинство на тима в шампионата. Именно ентусиазмът даде крила на възпитаниците на Николай Киров и още в първите минути на двубоя Иван Коконов даде аванс на отбора. В началото на второто полувреме Паулиньо възстанови равенството, но минути по-късно столичани останаха в намален състав след втори жълт и съответно червен картон за Ивайло Найденов, предава Gong.bg.

Домакините стартираха агресивно, но първото положение бе за столичани. Още във 2-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и стреля под гредата, което принуди Васил Симеонов да избива решително в ъглов удар.

Веднага след това Спас Делев бе намерен в наказателното поле на столичани, но бе затворен умело от защитата на Левски.

В 8-ата минута Арда шокира Левски. След отлична атака през центъра, Спас Делев изведе Иван Коконов в наказателното поле. Крилото овладя и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата - 1:0.