Националният отбор на България продължи доброто си представяне от последната седмица и разби с 4:1 Грузия в приятелски мач на стадион "Васил Левски". Страхотен мач направи Тодор Неделев, който се отличи с красив гол и две асистенции. Халфът бе точен в 20-ата минута с красиво изпълнение на фаул, а Димитър Илиев се разписа от дузпа в 34-ата минута. Спас Делев (44) и Андреа Христов (52) също отбелязаха, докато Давиташвили (77) реализира почетното попадение за гостите.

Това е най-голямата победа на България от март 2013 година, когато разгроми Малта с 6:0. “Лъвовете” вкараха за първи път четири гола в един мач точно пет години по-късно. Последният път бе при победата с 4:3 над Люксембург в световната квалификация през септември 2016 година.

"Трикольорите" пропуснаха кръга от световните квалификации, след като миналата седмица взеха 4 точки от двубоите с Италия (1:1) и Литва (1:0). С днешната победа България записа най-добрата си серия от три години насам. През 2018 година тимът имаше четири поредни успеха, след което записа само три в следващите 30 двубоя.

Селекционерът Ясен Петров направи девет рокади, както бе предупредил. От титулярите срещу Литва днес ще започнаха само Петко Христов и Тодор Неделев. На вратата бе Николай Михайлов, а в защитата стартираха Андреа Христов, Васил Божиков, Петко Христов и Димитър Велковски. Дебют за националния отбор записа Борислав Цонев, който си партнираше в средата на терена с Ивайло Чочев и Тодор Неделев. Атаката се водеше от Димитър Илиев, Илиан Илиев и Спас Делев.

Грузия не е тим, който стряска с големи имена. Днешният ни съперник бе в серия от три загуби без отбелязан гол - 0:3 срещу Нидерландия в контрола, 0:1 срещу Косово и 0:4 срещу Испания. В квалификационната си група за Мондиал 2022 отборът на Вили Саньол е на дъното с едва 1 точка от 5 мача.