Шведската футболна звезда Златан Ибрахимович постави рекорд, ставайки най-възрастният футболист вкарвал гол в Серия А. Ибра реализира дузпа за Милан на 41 години и 166 дни, с което подобри рекорда.

Рекордът държеше Алесандро Костакурта, който вкара отново за Милан и отново в мач срещу Удинезе на 41 години и 25 дни. Приликите не свършват до тук, защото във въпросния мач Милан губи от Удинезе с 2:3 през 2007г.

Голът обаче не беше достатъчен за Милан, защото тимът загуби от Удинезе като гост с 1:3.

Роберто Перейра откри в 9-та минута, а в края на първата част Милан получи дузпа и Златан Ибрахимович я изпълни, но пропусна. След преглед с ВАР обаче дузпата беше пребита и шведът успя да направи рекорда.

Удинезе обаче поведе отново в шестата минута от добавеното време на първата част след гол на Бето.

В 70-та минута Кингсли Ехизибуе вкара трети гол за Удинезе за крайното 3:1.

Милан е четвърти с 48 точки, а Удинезе е осми с 38 точки.

Ибра подобри и още един рекорд, ставайки най-възрастният капитан, който извежда Милан в двубой от Серия А. Ибрахимович започна като титуляр за първи път от 17 януари 2022г.