Шокиращата загуба на Аржентина срещу Саудитска Арабия с 1:2 преди минути всъщност спря "гаучосите" и за уникален световен рекорд.

Тимът беше непобеден от лятото на 2019-а година, когато загуби финала на Копа Америка от Бразилия с 0:2. Аржентина имаше 36 мача без загуба и ако не бяха паднали днес аржентинците щяха да изравнят рекорда на европейския шампион Италия, който беше от 37 мача без загуба, но в баражите за класиране на Мондиала в Катар италианците загубиха у дома от Северна Македония с 0:1 и серията беше спряна.

Освен това чисто исторически Аржентина записа и най-срамната си загуба в историята на Световни първенства. Тимът има и загуба от Камерун на Мондиала през 1990г., но тогава отборът достига до финала, а камерунците също правят страхотен шампион и отпадат на четвъртфиналите.

Сега обаче трудно Аржентина ще стигне до финала, а Саудитска Арабия едва ли ще достигне до четвъртфиналите.

Треньорът на саудитците Ерве Ренар постигна най-значимата си победа в кариерата на Световно. Той е спечелил на два пъти и турнира за Купата на африканските нации със Замбия и Кот д'Ивоар.