Лудогорец допусна загуба с 1:2 като гост на Ференцварош в първия си мач от пресявките на Шампионската лига. Българският шампион може да съжалява, тъй като в дълги периоди бе по-добрият отбор и пропусна повече положения от съперника си. Поражението може да се приеме и като добър турнирен резултат, който оставя добри шансове на орлите за реванша след седмица на родна земя.

Лудогорец пусна гол още в 6-ата минута. При едно центриране отдясно Токмак изпревари Икоко и засече топката в мрежата. Постепенно българският тим установи контрол в мача, но рядко стигаше до сериозни положения. Все пак в 31-та минута успя да се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на Ференцварош. Чибота бе изведен технично, стреля, вратарят изби и Шверчок довкара топката в мрежата.

След почивката домакините излязоха доста по-мобилизарини и взеха инициативата. Техен гол бе правилно отменен поради засада в 62-ата минута, но три минути по-късно успяха да поведат в резултата. Токмак проби отляво и центрира остро ниско по тревата, а Зубков засече топката в мрежата. Последваха два пропуска на Лудогорец. Най-напред Марселиньо стрела над гредата с удар от въздуха след ценриране на Икоко отдясно. След това Чибота центрира към Шверчок, но ударът му с глава бе избит от вратаря.

ФЕРЕНЦВАРОШ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
1:0 Токмак (6)
1:1 Шверчок (31)
2:1 Зубков (65)

Ференцварош: 90. Дибос, 8. Ловренсис, 25. Блажич, 33. Двали, 26. Хейстер, 7. Ихнатенко, 14. Кхаратин, 11. Зубков, 92. Шкварка, 93. Нгуен, 50. Пришкин
Ст. треньор: С. Ребров

Лудогорец: 23. Илиев, 22. Икоко, 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 8. Битон, 13. Чибота, 10. Шверчок
Ст. треньор: Стойчо Стоев