Юношеският национален отбор до 19 години загуби от 1:2 с Андора при домакинството си в Албена в среща от първия етап от квалификациите за класиране на Европейското. Двубоят беше много важен, защото при победа националите щяха да отидат в елитния кръг на пресявките, в който се играе за директно класиране на шампионата.

В 43-та минута България откри резултата. След центриране отляво Преслав Бачев стреля с глава, вратарят изби, но Мартин Георгиев бе на точното място, за да добави на празна врата.

В началото на втората част обаче Андора изравни. Биел Бора бе оставен непокрит при едно центриране и засече от непосредствена близост топката в мрежата.

В 65-ата минута Андора отбеляза втори гол. Макс Родригес реализира след центриране от ъглов удар.

Със загубата България завърши на последното място в групата с 2 точки, а борбата за класиране продължават Сърбия и Шотландия.

При победа националите щяха да завършат втори и щяха да продължат към елитния кръг.

България U19: Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев, Чунг Нгуен До, Антоан Стоянов, Дамян Йорданов, Стефан Трайков, Борислав Маринов, Преслав Бачев