Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:1 в дербито на Манчестър. Сити откри чрез Грийлиш, но след попадения на Бруно Фернандес и Маркъс Рашфорд домакините стигнаха до пълен обрат и спечелиха двубоя.

В 60-та минута Манчестър Сити откри, след като Де Бройне навлезе в наказателното поле и центрира, а Джак Грийлиш засече с глава и вкара за 0:1.

В 78-та минута Юнайтед вкара, Каземиро подаде към Рашфорд, който остави топката за Бруно Фернандес. Първоначално голът беше отменен, защото Рашфорд беше в засада и влияе на играта, но съдийската бригада прецени, че той не влияе на играта и голът беше признат - 1:1.

Пълният обрат дойде в 82-та минута, когато Гарначо пусна по земя към Рашфорд, който отблизо прати топката между краката на Едерсон - 2:1.

Този резултат помогна на лидера Арсенал, който в момента води с 5 точки. Тимът играе утре обаче тежко лондонско дерби с Тотнъм. Ако успее да победят "артилеристите" ще дръпнат с 8 точки на върха.

В момента Арсенал е лидер с 44 точки, Сити е на второто място с 39 точки, а Юнайтед е трети с 38 точки.

В сряда Юнайтед гостува на Кристъл Палас, а Сити е домакин на Тотнъм в четвъртък.