Вече са ясни полуфиналите в турнира за Купата на Италия. Финалистите ще определят двойките Ювентус - Интер и Кремонензе - Фиорентина.

Вчера Ювентус се класира за полуфиналите след успех с 1:0 над Лацио в Торио. Единственият гол вкара Бремер в 44-та минута.

Интер стана първият полуфиналист във вторник, когато победи с 1:0 у дома Аталанта. Единственият гол вкара Матео Дармиан в 57-та минута.

Фиорентина елиминира у дома Торино с 2:1. Лука Йович откри в 65-та минута, Натимано Иконе в 90-та удвои, а крайният резултат оформи в добавеното време Ян Кармо.

Фио ще се бори за място на финала срещу сензацията на турнира Кремонензе. Тимът от Кремона няма победа от началото на сезона в Серия А, но успя да елиминира лидера в класирането Наполи, а в сряда се справи и с Рома и то като гост с 2:1.

Сириел Десерс в 28-та минута откри резултата, а в 49-та минута Зеки Челик си отбеляза автогол за 0:2. Белоти в добавеното време върна един гол за Интер, но той не стигна за нещо повече от почетно попадение.

За разлика от четвъртфиналите полуфиналите са в две срещи на разменено гостуване.

Първите мачове ще се играят между 4-5 април, а реваншите са между 25-26 април.