Япония спечели групата си на Мондила, след като постигна нов пълен обрат срещу топ отбор. След успеха с 2:1 над Германия в първата среща японците победиха със същия резултат днес Испания. Мората откри в 11-та минута, но след попадения на Доан и Танака японците направиха пълен обрат и спечелиха групата си.

В 12-та минута Аспиликуета центрира в наказателното поле, а Мората засече с глава и откри резултата - 0:1.

В 48-та минута Симон сгреши и топката беше взета от Джуня Ито, който подаде към Доан и той със силен удар от границата на пеналта изравни - 1:1.

В 51-та минута Митома успя да запази топката в игра и отклони към Ао Танака, който отблизо вкара за 2:1. Голът първоначално не беше зачетен, но след преглед с ВАР беше признат.

Така в групата Япония завърши първи с 6 точки, а Испания остана на второто място с 4. На третата позиция завършиха немците с 4 точки, я Коста Рика остана на последното място с 3.

На осминафиналите Япония ще играе срещу Хърватия, а Испания с Мароко.

Япония: Шуичи Гонда, Ко Итакура, Джуня Ито, Мая Йошида, Даичи Камада (Такехиро Томиясу 69 мин.), Такефуса Кубо (Ритсу Доан 46 мин.), Даизен Маеда (Такума Асано 62 мин.), Хидемаса Морита, Юто Нагатомо (Каору Митома 46 мин.), Ао Танака (Уатару Ендо 87 мин.), Шого Танигучи

Испания: Унай Симон, Сесар Аспиликуета (Дани Карвахал 46 мин.), Родри, Пау Торес, Алехандро Балде  (Жорди Алба 69 мин.), Серхио Бускетс, Гави (Ансу Фати 68 мин.), Педри, Нико Уилямс (Феран Торес 57 мин.), Алваро Мората (Марко Асенсио 57 мин.), Дани Олмо