Ясни са последните два отбора, които ще играят в Серия А през новия сезон.

Верона спечели историческия първи бараж за оцеляване в италианския футболен елит срещу Специя с 3:1. Мачът се игра на неутрален терен в Реджо Емилия.

Фараони откри още в 5-та минута за Верона, но Ампаду изравни за Специя.

С голове на Нгонге в 26-та и 38-та минути се стигна до 3:1 за Верона.

През втората част Фараони направи дузпа и беше изгонен, но Нзола пропусна и така Верона оцеля.

Така Верона си осигури оставането в елита на Италия и за следващия сезон, а Специя изпадна. Заедно със Специя изпаднаха още Сампдория и Кремонензе.

В елита на Италия промоция спечелиха Дженоа и Фрозиноне.

Третият отбор, който си осигури класиране в Серия А е Каляри.

Каляри спечели баража срещу Бари.

Първата среща завърши 1:1 в Сардиния, а при домакинството си Бари играеше за 0:0, защото в баражите няма продължения, а отборът завършил по-напред в класирането печели. Бари беше трети и имаше това предимство, но с гол на Леандро Паволети в четвъртата минута от добавеното време Каляри спечели промоция за елита.

Любопитно е, че треньор на тима е легендарния Клаудио Раниери, който направи Лестър изненадващ шампион на Англия през 2016-а година. Раниери не за първи път вкарва тим от втора дивизия в елита.

Така през следващия сезон в Серия А ще играят Дженоа, Фрозиноне и Каляри, а Верона запази елитния си статут.