Португалия победи с 3:2 Гана на старта за двата отбора на Световното първенство. Кристиано Роналдо от дузпа откри в 63-та минута, Аю изравни, а с голове на Феликс и Леао португалците отново

През първото полувреме нямаше много положения през двата отбора.

Всичко най-интересно в мача се случи след 60-та минута.

В 63-та минута Мохамед Салису фаулира Роналдо в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Роналдо не сгреши от бялата точка и записа гол на пето поредно Световно първенство - 1:0.

Гана обаче бързо върна попадението и в 71-та минута, след като Мохамед Кудус проби много добре и пусна пас към Андре Аюн, който отблизо успя да реализира за 1:1.

В 76-та минута Португалия успя да излезе отново напред в резултата. Бруно Фернандес изведе Жоао Феликс, който не остави шансове на Ати за 2:1.

В 80-та минута португалците решиха всичко, след бърза контра Бруно Фернандес изведе добре Рафаел Леао и той с хубав изстрел по земяна не остави шансове на вратаря за 3:1.

В 89-та минута Букари засече центрирането с глава от границата на вратарското поле и намали на 3:2.

В края на двубоя вратарят на португалците Диого Коща направи голяма грешка, след като Иняки Уилямс беше зад гърба му и го изчака да пусне топката и му я отне, но се подхлъзна не успя да отправи хубав удар, а Данило изби малко преди голлинията.

В другия мач от групата днес Южна Корея и Уругвай завършиха 0:0.

Португалия: Диого Коща, Жоао Кансело, Рубен Диаш, Данило Перейра, Рафаел Герейро, Бруно Фернандеш, Рубен Невеш (Рафаел Леао 77 мин.), Отавио (Уилиям Карвальо 56 мин.), Бернардо Силва (Жоао Палиня 88 мин.), Жоао Феликс (Гонсало Рамош 88 мин.), Кристиано Роналдо (Жоао Марио 88 мин.)

Гана: Лоурънс Ати, Алиду Сейду (Тарик Лампти 66 мин.), Александър Джику (Антоан Семеньо 90+2 мин.), Даниел Амартей, Мохамед Салису, Абдул Раман Баба, Мохамед Кудус, Томас Партей, Салис Абдул Самед (Даниел-Кофи Киере 90+2 мин.), Андре Аю, Иняки Уилиямс