Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха в дербито на кръга във Висшата лига и завършиха 1:1 в Лондон.

Всичко най-интересно в двубоя се случи в края на двубоя.

В 87-та минута Скот Мактоминей направи дузпа, фаулирайки играч на Челси. Зад топката застана Жоржиньо и Челси успя да открие резултата.

В четвъртата минута от добавеното време обаче Юнайтед стигна до равенството. След центриране на Люк Шоу, Каземиро засече с глава, но вратарят Кепа направи грешка, след като не се намеси никак добре и тя влезе зад него. Първоначално имаше въпросителни дали топката е преминала голлинията, но съдията отсъди, че това е попадение, след като голлайн технологията отчете, че топката е преминала с целия си обем във вратата на испанеца.

С равенството Юнайтед продължава без загуба в последните си пет мача и е на петото място с 20 точки на само една от четвъртия Челси.

През следващата седмица двата тима имат важни мачове в евротурнирите. Челси гостува на РБ Залцбург в Шампионска лига, а Манчестър Юнайтед е домакин на Шериф Тираспол в Лига Европа.