Уникалната серия на Байер Леверкузен беше загуба продължи и след реваншите от четвъртфиналите в Лига Европа.

Немците губеха от Уест Хям с 0:1, след като допуснаха гол в 13-та минута след попадение на Михаил Антонио.

Почти през целия мач англичаните водеха, но в 89-та минута Фримпонг изравни и с общ резултат 3:1 Леверкузен отиде на полуфинал, където ще играе срещу Рома.

Така Леверкузен е непобеден в цели три турнира от началото на сезона - Бундеслигата, Купата на Германия, където ще играе финал и Лига Европа, където е на полуфинал. "Аспирините" са с 44 мача без поражение във всички турнири.

Последната загуба на Леверкузен в официален мач е 27 май 2023г. - поражение от Бохум с 0:3 в Бундеслигата.