В 55-та минута Черно море успя да открие Мазир Сула центрира, Пластун опита да изчисти, но вместо това направи топката идеална за Васил Панайотов, който засече с глава отблизо и вкара за 0:1, което пък изравни общия резултат.

Само три минути по-късно в 58-та минута Лудогорец изравни. Десподов центрира в наказателното поле, а Спас Делев засече с глава - 1:1. Така Лудогорец отново беше напред с един гол в общия резултат.

В 90-та минута Черно море имаше претенции за дузпа за игра в пеналта на Оливие Вердон, но наказателен удар не беше даден.

В добавеното време Пачеко отправи опасен удар, но Слуга спаси.

В последната минута от добавеното време Черно море успя да изравни. Живко Атанасов отклони топката към Матеус Машадо, който успя да реализира за 1:2.

Така двубоят влезе в продължения.

В тях нямаше голове и се стигна до дузпи.

Оливие Вердон реализира първата дузпа за Лудогорец, но Атанас Илиев изпусна за Черно море, след като прати топката над вратата.

При вторите изпълнения Текпетей и Алекс Фернандес не реализираха.

При третите изпълнения Неделев реализира, а Едраг Пачеко пропусна, след като Слуга спаси удара му.

При четвъртите изпълнения Кайо Видал реализира и не се стигне до четвърто изпълнение за Черно море, защото след 4:1 при дузпите Лудогорец се класира за финала.

На финала на 24 май Лудогорец ще играе срещу ЦСКА 1948.