България загуби тежко от Унгария с 0:3 във втория си мач от европейските квалификации. Мачът в Будапеща беше ужасен за националите през първото полувреме и те инкасираха три гола. Вечей, Собослай и Адам вкара головете за победителите. Националите пък записаха втора поредна загуба и почти сигурно се сбогува с надеждите си за класиране на Евро 2024.

В 7-та минута Унгария откри резултата, след като Собослай проби и пусна към Роланд Салай, чийто удар беше избит от Наумов, но при добавката Балинт Вечей при добавката успя да реализира за 1:0.

В 13-та минута удар на Собослай беше избит от Научов в корнер.

В 19-та минута след центриране на Йоан Стоянов Никола Илиев не успя да отправи добър удар и Дибус улови.

В 26-та минута след страхотно изпълнение от пряк свободен на звездата на Унгария Доминик Собослай направи 2:0.

Унгарците вкараха трети гол в 40-та минута, когато след бърза атака за унгарците, Антов опита да изчисти, но вместо това топката отиде при Мартин Адам, който без проблем отблизо реализира за 3:0.

В 58-та минута Роланд Салай стреля, а Наумов успя да избие.

В началото на втората част Роланд Салай стреля, но Наумов изби в корнер.

В 64-та минута Георги Русев шутира извън наказателното поле, но Дибус успя да спаси.

В 81-та минута Филип Кръстев отправи удар от дистанция, а вратарят на унгарците боксира.

В 89-та минута влезлият като резерва Него отправи удар, който Антов успя да изчисти от голлинията.

Така България е на дъното в групата с голова разлика 0:4 и без спечелена точка, а шансовете ни за класиране за Евро 2024 вече са нищожни при оставащи още 6 мача. Така България почти сигурно ще закръгли годините без голям футболен форум на 20 години, а последното ни участие беше на Евро 2004.

В другия мач от групата Сърбия победи като гост с 2:0 Черна гора.

Следващият мач на националите от европейските квалификации е на 17 юни - гостуване на Литва.

Унгария: Денес Дибус, Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай, Бендегуз Бола (Люик Него 87 мин.), Адам Наги (Ласло Клайнхайслер 73 мин.), Балинт Вечей (Злот Калмар 87 мин.), Милош Керкез, Доминик Собослай, Роланд Салай (Кевин Сзобот 73мин.), Мартин Адам (Барнабас Варга 60 мин.)

България: Даниел Наумов, Ивайло Марков (Християн Петров 46 мин.), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Йоан Стоянов, Янис Карабельов (Филип Кръстев 46 мин.), Марин Петков, Илия Груев (Станислав Шопов 85 мин.), Никола Илиев, Спас Делев (Георги Русев 46 мин.), Кирил Десподов (Радослав Кирилов 57 мин.)