Тунис постигна една от най-великите си победи в историята си и победи световния шампион Франция с 1:0. Единственото попадение вкара капитанът на тунизийците Уахби Хазри.

Французите, които се бяха класирали и осигури първото място в групата излязоха основно с резерви.

В 9-та минута Тунис вкара гол, след като Надер Гандри засече топката след центриране, но попадението беше отменено заради засада.

Тунис, който продължаваше да търси задължителна победа успя да вкара гол в 58-та минута. Капитанът Уахби Хазри успя да пробие през френската защита и елегантно плъзна топката покрай Стив Манданда за 1:0. Уахби Хазри обаче се контузи при попадението и беше заменен принудително.

В последните секунди на двубоя Монтасар Талби не изчисти добре топката при центриране в наказателното поле на тунизийците, а топката попадна при Гризман, който с удар от воле вкара. След преглед с ВАР обаче съдията отмени гола заради засада.

Въпреки загубата Франция спечели групата с 6 точки, Австралия остана втора с 4, а Тунис също завърши с 4 точки, но с по-лошо показатели. Дания приключи на последната позиция с една точка.

На осминафиналите Франция ще играе срещу втория от група С, където всичките отбори имат шанс за класиране - Аржентина, Полша, Саудитска Арабия и Мексико.

Тунис: Аймен Дахмен, Монтасар Талби, Ясин Мерия, Надер Гандри, Айса Лайдуни, Мохамед Бен Ромдан (Гайлен Шаалели 74 мин.), Елиес Скири, Уажди Кешрида, Уахби Хазри (Исам Жебали 60 мин.), Али Мааул, Анис Слиман

Франция: Стив Манданда, Аксел Дизази, Рафаел Варан (Уилиям Салиба 63 мин.), Ибрахима Конате, Едуардо Камавинга, Юсуф Фофана (Антоан Гризман 73 мин.), Орелиен Чуамени,  Жордан Верету (Адриен Рабио 63 мин.), Матео Гендузи (Усман Дембеле 79 мин.), Рандал Коло Муани, Кингсли Коман (Килиан Мбапе 63 мин.)