ЦСКА най-после спечели дербито с Левски през този сезон и по този начин запази интригата за титлата до последния кръг в петък. Червените победиха с 2:0, отбелязвайки първи голове във вратата на сините през настоящата кампания. В същото време Лудогорец си взе своето като гост на обезревения Ботев и го победи с 2:0. Така разликата на върха от 1 точка между орлите и ЦСКА се запази. В последния кръг разградчани трябва да бият Черно море у дома, за да спечелят осма поредна титла. ЦСКА посреща Ботев и може да триумфира само при победа и при положение, че Лудогорец не успее да победи моряците.

Във вечното дерби Левски бе по-добриято тбор до почивката, но през втората част ЦСКА натисна и заслужено стигна до гол, макар и с доза ъсмет. В 70-тата минута Тиаго стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на играч на сините в стената, заблуди вратаря и влезе в мрежата. Малко след това Чорбаджийски едва не си вкара автогол след центриране на Мариани от Левски. Към края на срещата Тиаго центрира от пряк свободен удар отляво, топката попадна у Евандро, който я промуши в мрежата. Сините доиграха с 10 души, след като Нуно Рейш бе изгонен минути преди последния сигнал.

В Пловдив Ботев показа желание, но явно огромния психологически товар от загубения финал за Купата продължава да тежи и канарчетата не можаха да се противопоставят на Лудогорец. Гостие пропуснаха дузпа в 29-тата минута, когато Кристиян Димитров повали Димо Бакалов, но Кайзер спаси удара на Моци. В 35-тата минута Кешеру откри. Той получи отличен пас от Шверчок и матира Кайзер с удар в близкия ъгъл. В 45-тата резултатът стана 2:0. Недялков бе изведен отляво с двойно подаване, центрира и Шверчок засече в мрежата. В 69-тата минута Кристиан Димитров бе съборен от Моци в наказателното поле, но реферът Ивайло Стоянов остави играта да продължи.

ЛЕВСКИ - ЦСКА-София 0:2

0:1 Тиаго (70)
0:2 Евандро (86)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Илия Юруков, Станислав Иванов, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Божидар Чорбаджийски, Нуно Томаш, Жеферсон, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Енрике Рафаел, Тиаго Родригес, Жоржиньо, Али Соу

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 0:2