ЦСКА победи дербито с Левски с 2:0 на националния стадион в София. Тобиас Хайнц и Фернандо Каранга вкараха попаденията за ЦСКА през втората част.

В 14-та минута ЦСКА гол на Линдсет беше отменен след преглед с ВАР. Играчът на ЦСКА игра с ръка, но първоначално попадението беше зачетено, но след намеса на ВАР арбитрите голът беше отменен.

ЦСКА откри в 61-та минута след безумна вратарска грешка на Иван Андонов, който беше излезнал неразчетено, но вместо да изчисти топката я подари на Тобиас Хайнц и той го прехвърли за 1:0.

В 77-та минута ЦСКА удвои, след като Скаршем стреля, Андонов изби, но при добавката Каранга не сгреши и направи 2:0.

Така ЦСКА е втори с 60 точки, а 4-ти е Левски с 51 точки. "Сините" вече изостават на цели 7 точки от третото място, където е Черно море.

Следващия кръг Левски играе с Черно море, а ЦСКА е домакин на Пирин.

Снимка: Спортал