ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата, но срещна отново трудности. Тимът победи с 2:1 Септември в среща от осминафиналите, а мачът се игра на клубния стадион на ЦСКА след взаимна договорка между двата клуба, а ЦСКА беше символичен гост.

След като в събота тимът беше на крачка от огромна издънка срещу Гигант в Съединение и продължи в турнира след изпълнение на дузпи и днес отборът не впечатли и можеше да се стигне до ново продължение.

В 55-та минута ЦСКА откри, след като Тибо Вион центрира в пеналта, а Асен Георгиев не успя да изчисти добре топката и тя попадна при Маурисио Гарсес, който овладя и с удар от точката на дузпата не остави шансове на Иван Василев - 1:0.

Малко по-късно Станислав Шопов вкара, но голът беше отменен заради засада.

В 68-та минута се стигна до нов гол, Асен Георгиев игра в наказателното поле с ръка и съдията Никола Попов отсъди дузпа, която Дюкенс Назон реализира за 2:0.

След второто попадение Септември изпусна няколко изгодни положения за намаляване на резултата.

Това все пак се случи в 83-та минута, когато Асен Георгиев засече с глава центриране от корнер.

До края на мача Септември опита да стигне до равенството, но не успя и отпадна.

ЦСКА стана четвъртият четвъртфиналист в турнира, след като до момента място във финалните осем си осигуриха и Арда, Спартак Варна и Локомотив София.