Дербито между ЦСКА и Левски от междинния кръг от първата шестица на Първа лига се превърна в копие на играния по-рано двубой между Верея и Ботев. Същия резултат - 2:2, Левски изравни от 0:2, двама изгонени - по един от двата тима.

Левски губеше с след 45 минути игра, но с много силно второ полувреме успя да открадне точката. Червените поведоха с гол от дузпа на Фернандо Каранга още в шестата минута, а само 180 секунди по-късно Енрике удвои. До края на първата част футболистите на Стамен Белчев пропуснаха да направят преднината си по-внушителна, след като пропиляха няколко добри положения.

След почивката обаче Левски устанои пълна хегемония на терена, тотално надигра червените и логично изравни след попадения на Иван Горанов (48) и Паулиньо (61). Сините бяха близо и до пълния обрат, но сериозен пропуск към края на срещата направи Габриел Обертан, който стреля неточно след хубав пас на Цветкович. Двата отбора завършиха двубоя с по 10 човека след директни червени картони на Сержиу Буш и Жеферсон в 83-та минута. Първо бразилецът изрита румънеца без топка, а нападателят на сините изблъска своя съперник и двамата поеха към съблекалните.