Реал Мадрид грабна безпрецедентен трети пореден трофей в Шампионската лига. Испанският гранд победи Ливърпул с 3:1 в грандиозен финал в Киев, който напълно оправда очакванията като заряд, драматизъм и зрелище. Все пак класата на Белия балет се оказа по-голяма, а мърсисайдци загубиха звездата си Мохамед Салах, който напусна преди почивката, контузен от Серхио Рамос. Въпреки това Ливърпул опита всичко, но не успя срещу по-опитния си противник. Вратарят Кариус се оказа антигероят на английския тим, пускайки два детински гола. В герой за Реал се превърна резервата Гарет Бейл, който вкара две попадения, първото от които – истински шедьовър

Ливърпул започна много надъхано и натика Реал в половината му, като заформи няколко опасни мелета пред вратата. Реал отвърна с удар на Роналдо от малък ъгъл, който профуча над гредата. В 25-та минута Серхио Рамос приложи хватка от кеча, на която и Александър Русев би завидял, и контузи звездата на Ливърпул Мохамед Салах в рамото. Испанският защитник така и не получи картон за деянието си. Малко по-късно съдбата на Салах последва и Дани Карвахал от Реал. След излизането на Салах гардът на червените падна и те се прибраха в половината си. Бензема вкара гол, който правилно бе отменен заради засада на Роналдо преди това.

Втората част започна с греда на халфа на Кралския клуб Иско след удар от петнайсетина метра. В 51-та минута Реал вкара куриозен гол. Вратарят на Ливърпул понечи да хвърли към защитник, но Бензема протегна крак, топката се удари в него и влезе в мрежата. Само 4 минути по-късно Ливърпул изравни и върна интригата. След корнер отдясно Ловрен отклони с глава и Мане опъна мрежата, засичайки топката под носа на вратаря Навас. Малко по-късно Кариус поправи грешката си, спасявайки удар на Иско отблизо, но бе безпомощен в 64-та минута, когато току що влезлият Гарет Бейл заби невероятна задна ножица – 2:1 за Реал. Последваха два пропуска на Ливърпул чрез Мане, който при втория удари десния страничен стълб след коварен диагонален шут. 15 минути преди края Роналдо излезе сам срещу вратаря, но топката му бе избита в последния момент. 7 минути преди края Кариус допусна втори гаф. Бейл стреля от 25 метра и топката мина през ръцете на вратаря – 3:1 да Реал. В края на мача фен нахлу на терена и може би предотврати 4-ти гол за Реал на Роналдо.

Реал Мадрид - Ливърпул 3:1

1:0 Бензема (51)