Световният шампион Франция започна ударно защитата на трофея си. Французите победиха с 4:1 Австралия, австралийците успяха да вкарат първи чрез Крейг Гуудуин, но след два гола на Жиру и по един на Рабио и Мбапе беше оформен крайният резултат.

Доста изненадващо австралийците откриха в 9-та минута. Матю Леки получи дълъг диагонален пас, който превърна в асистенция, пускайки пас към Крейг Гуудуин, а той не остави шанс на Юго Лорис.

В 27-та минута Тео Ернандес центрира към Адриен Рабио, който засече с глава и вкара за 1:1.

В 32-та минута Рабио подаде към Жиру, който на опразнената врата вкара за 2:1, правейки пълен обрат за Франция. Това беше неговият 50-ти гол с екипа на французите.

В края на първата част Джаксън Ърваин нацели гредата.

В 67-та минута удар на Антоан Гризман беше изчистен от голлинията.

Трети гол обаче не закъсня и само секунди по-късно Дембеле центрира превъзходно и Мбапе засече с глава за 3:1.

В 71-та минута Жиру вкара за четвърти път за крайното 4:1. Нападателят се разписа с глава след центриране на Мбапе. Любопитно е, че с този гол Жиру се изравни с Тиери Анри на първото място във вечната голмайсторска листа на тима.

В другия мач от групата днес Дания и Тунис завършиха 0:0.

Франция: Юго Лорис, Бенжамен Павар (Жул Кунде 89 мин.) , Дайо Упамекано, Люка Ернандес, Ибрахима Конате, Антоан Гризман, Орелиен Чуамени (Юсуф Фофана 77 мин.), Адриен Рабио, Оливие Жиру (Маркус Тюрам 89 мин.),  Килиан Мбапе, Усман Дембеле (Кингсли Коман 77 мин.)

Австралия: Матю Раян, Натаниел Аткинсън, Кай Роулс, Азиз Бехич, Хари Сутар, Аарън Муй, Райли Макгрий (Авер Мабил 73 мин.), Джаксън Ърваин, Матю Леки, Мич Дюк (Джейсън Къмингс 56 мин.), Крейг Гуудуин (Гаранг Куол 73 мин.)