Световният шампион Франция продължава успешно защитата на трофея. Французите победиха с 3:1 Полша на осминафиналите и се класираха четвъртфиналите в турнира.

В 24-та минута Полша изпусна да поведе в резултата, след като Желински отправи удар, който беше спасен от Лорис, а Камински също отправи удар, но той беше избит от голлинията от играч на Франция.

В 44-та минута Мбапе изведе страхотно Жиру, който вкара и стана най-резултатният играч в историята на френския национален отбор - 1:0.

В 75-та минута Франция реши всичко, Дембеле подаде към Мбапе, който овладя влезе в наказателното поле и със страхотен удар удвои за 2:0.

В първата минута от добавеното време Франция оформи крайното 3:0 Тюрам пусна към Мбапе в наказателното поле, който със страхотен удар в горния ляв ъгъл на Шчесни реализира за втори път в двубоя.

В добавеното време Полша получи дузпа за игра с ръка на Упамекано в наказателното поле. След преглед с ВАР дузпата беше дадена, а зад топката застана Робърт Левандовски, но той пропусна. Дузпата обаче беше пребита, защото имаше играчи на Франция, които влязоха в наказателното поле преди изпълнението на нападателя. От втория опит Левандовски не сгреши и оформи крайното 3:1.

На четвъртфиналите Франция очаква победителя в мача по-късно днес между Англия и Сенегал.

Франция: Юго Лорис, Рафаел Варан, Жул Кунде (Аксел Дисаси 90 +3 мин.), Дайо Упамекано, Тео Ернандес, Антоан Гризман, Орелиен Чуамени (Юсуф Фофана 66 мин.), Килиан Мбапе, Усман Дембеле (Кингсли Коман 77 мин.), Адриен Рабио, Оливие Жиру (Маркус Тюрам 77 мин.)

Полша: Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Бережински, Гжегош Криховяк (Кристиан Биелик 71 мин.), Якуб Камински (Никола Залевски 71 мин.), Себастиан Шимански (Аркадиуш Милик 64 мин.), Пьотр Желински, Пшемислав Франковски (Камил Гросицки 87 мин.), Роберт Левандовски