Марица стартира 33-тия си сезон във Втора лига с победа! При завръщането си „жълто-сините“ постигнаха успех с 0:2 при гостуването си на Спортист (Своге) в среща от първия кръг от шампионата. Пловдивчани демонстрираха добра игра и зрялост и заслужено се поздравиха с ценния успех, като така стартираха новия сезон отлично.

В тази среща дебют в професионалния футбол направиха Мариян Тонев, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, както и влезлите през втората част Теодор Фърков и Александър Праматаров. Тонев ознаменува своя дебют и с гол. Той даде преднина на Марица в 12-та минута. Пловдивчани организираха добра контраатака, при която Станислав Маламов изведе Мариян Тонев зад защитата с пас по земя. Младият нападател видя излезлия напред вратар на домакините и с удар от 35 метра го преодоля за 0:1. Тонев можеше да реализира и втори гол, но негов удар премина встрани от целта.

В средата на полувремето Станислав Маламов центрира отдясно към Веселин Марчев, който бе в добра позиция и овладя, но бе блокиран.

В продължението на първата част Валери Домовчийски удвои резултата – 0:2. Станислав Маламов финтира защитник от ляво, напредна и пусна чудесен пас към Домовчийски, който реализира при повторния си дебют за родния си тим.
През първата част маричани имаха още няколко изгодни за гол положения, които не успяха да реализират.

През второто полувреме домакините играеха повече с топката, но рядко достигаха до интересни ситуации, като така и не записаха точен удар. Все пак те имаха няколко положения, но добрата игра в защита на маричани и отличният Илия Николов не им позволиха да реализират. Николов се оказа непреодолим и в своя мач №180 с екипа на Марица. Пловдивчани продължаваха да са много опасни при своите контри. Даниел Спасов засече с глава центриране на Веселин Марчев, но ударът срещна гредата. По-късно при подобна ситуация Георги Георгиев с глава засече ново центриране на Марчев, но топката излезе в аут.

Така Марица записа заслужена победа на старта на сезон 2021/2022 и започна по чудесен начин новата футболна кампания.
Треньорът на Марица Николай Димитров коментира срещата така: „Доволен съм от момчетата, те изпълниха указанията на щаба и заслужено победихме. Има и неща, върху които трябва да работим още доста, компоненти, които трябва да коригираме. Но все пак това беше първа среща и като цяло съм доволен от себераздаването на момчетата, дисциплината и разбира се от постигнатия резултат.“

В следващия, втори поред кръг Марица е домакин на сочения за фаворит в групата тим на Монтана.

МАРИЦА: 86.Илия Николов, 4.Величко Величков, 24.Ангел Грънчов, 5.Димитър Аврамов, 7.Симеон Вешев, 19.Мартин Газиев (23.Теодор Фърков), 6.Сами Мехмедов, 10.Веселин Марчев, 21.Станислав Маламов (18.Даниел Спасов), 17.Валери Домовчийски – капитан (8.Александър Праматаров), 87.Мариян Тонев (9.Георги Георгиев). Резерви: 33.Петър Начев, 22.Георги Иванов, 15.Христиан Димитров. Треньор: Николай Димитров

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Богомил Богомилов (46 – Мартин Сандов), Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Илия Русинов (63 – Стивън Славков), Кирил Янакиев, Ивайло Христов (46 – Красимир Панчев), Томислав Павлов (88 – Стефан Стефанов), Димитър Алексиев (63 – Деян Христов)