Българският шампион Лудогорец започна ударно участието си в групите на Лигата на конференциите. Тимът победи с 4:0 като домакин словашкия Спартак Търнава в Разград.

След нулево първо полувреме всичко най-интересно стана през втората част.

В 47-та минута Лудогорец откри след страхотен гол на Иван Йорданов, който с удар от дистанция порази вратата на Спартак.

В 51-та минута Матиас Тисера опита удар, но се случи подаване към Якуб Пьотровски и той удвои резултата.

В 63-та минута отново Пьотровски реализира. Той реализира чудесен гол извън наказателното поле.

В последната миута от добавеното време Пьотровски отправи топовен изстрел, а вратарят на словаците изби, но топката отиде в Руан Секо, който копна над стража на Спартак и оформи крайното 4:0.

В другия мач от групата фаворитът Фенербахче не срещна трудности срещу датския Нордселанд в Истанбул и победи с 3:1.

Следващият мач на Лудогорец в групите на Лигата на конференциите е на 5 октомври, когато тимът гостува в Дания на Нордселанд.