Аржентина остана в играта за елиминациите на Мондиала в Катар, след като победи с 2:0 Мексико във втория си мач от група си. Лионел Меси откри в 64-та минута, а Енцо Фернандес в 87-та оформи крайния резултат.

Аржентинците трябваше да не губи двубоя, защото в противен случай рискуваше да отпадне още днес.

В 64-та минута звездата на аржентинците Лионел Меси успя да отбележи страхотен гол. Той получи топката от Ди Мария и с удар от дистанция по земята Меси не остави никакви шансове на Очоа за 1:0.

В 87-та минута аржентинците решиха всичко, след като Енцо Фернандес получи топката в наказателното поле и със страхотно изпълнение не остави никакви шансове на Очоа за 2:0.

В другия мач от групата днес Полша победи с 2:0 Саудитска Арабия.

В групата лидер е Полша с 4 точки, а с по три точки са Аржентина и Саудитска Арабия, а Мексико е с една точка.

В последния си мач в групата Аржентина играе в директен мач за класиране срещу Полша. При определени обстоятелства в групата обаче и Полша и Аржентина може да се класират към осминафиналите.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Гонсало Монтиел (Науел Молина 63 мин.), Маркус Акуня, Николас Отаменди, Лисандро Мартинес, Родриго де Пол, Анхел ди Мария (Кристиан Ромеро 69 мин.), Гуидо Родригес (Eнцо Фернандес 57 мин.), Алексис Мак Алистър (Есекиел Паласиос 69 мин.), Лионел Меси, Лаутаро Мартинес (Хулиан Алварес 63 мин.)

Мексико: Гийермо Очоа, Нестор Араухо, Сесар Монтес, Ектор Морено, Хесус Гаярдо, Кевин Алварес (Раул Хименес 67 мин.), Ектор Ерера, Андрес Гуардадо (Ерик Гутиерес 42 мин.), Луис Чавес, Алексис Вега (Уриел Антуна 66 мин.), Ървинг Лосано