С много пловдивчани в състава националният отбор по мини футбол победи с 3:0 Япония и записа втора победа на Световното по мини футбол в ОАЕ.

Любомир Генчев откри в 21-та минута, а в 37-та пловдивчанинът Ангел Рахов удвои. В 43-та минута Любомир Генчев вкара трети гол.

С успеха националите са лидери с пълен актив от 6 точки след първите си два мача и остава да се изправят само срещу аутсайдера в групата Оман, който загуби с 1:13 от Япония и 1:10 от Черна гора. В първия мач националите надиграха Черна гора с 3:0.

Така България вече си осигури място на осминафиналите и може да спечели и групата.

В отбора са пловдивчаните - Мирослав Кайраков, Ангел Рахов, Веселин Филипов, Спас Милушев и Тодор Малинов.

България: Димитър Каров, Илиян Генадиев, Ивайло Тодоров, Николай Маринов, Мирослав Кайраков, Любомир Генчев, Ангел Рахов, Неделин Костадинов, Веселин Филипов, Спас Милушев, Денис Иванов, Светлозар Табаков, Явор Генчев, Тодор Малинов