Мъжкият национален отбор по футбол записа втора победа в световните квалификации, след като успя да обърне Северан Ирландия като домакин с 2:1. Уошингтън откри резултата през първата част за гостите, но с две страхотни попадения на пловдивчанина Тодор Неделев "лъвовете" стигнаха до успеха.

В 17-та минута на два пъти Пади МаКнеър отправи удар с глава, но Караджов успя да спаси, а след това вратарят на България се намеси, а секунди по-късно последва удар на Уошингтън, който Караджов отново изби.

Малко пo-късно Томпсън стреля от границата на наказателното поле, но Караджовв направи ново спасяване.

В 35-та минута след центриране Джош Магенис стреля с глава, Караджов отново спаси, но при добавката Конър Уошингтън не сгреши и Северна Ирландия откри резултата. Първоначално голът беше отменен поради засада, но след консултация с ВАР беше признат за редовен - 1:0.

В 53-та минута България изравни резултата, след центриране в наказателното поле на Илиан Илиев топката достигна до Тодор Неделев и той със страхотен удар не остави никакви шансове на Пийкок-Фарел - 1:1.

В 63-та минута Неделев вкара и втори гол, Чочев подаде на играча на Ботев и той със страхотен удар от дъгата на пеналта разстреля вратаря на гостите за пълен обрат - 2:1.

В 66-та минута удар от дистанция на Десподов беше спасен от Пийкок-Фарел.

Последва удар от дистанция на Чочев, но вратарят на ирландците спаси.

До края на мача повече голове не паднаха и България записа втората си победа в световните квалификации.

С победата националите са трети с осем точки, а Северна Ирландия е на четвъртото място с пет.

В последния кръг в квалификациите България ще гостува на Швейцария на 15 ноември.

България: Иван Караджов, Иван Турицов, Петко Христов, Андреа Христов, Димитър Велковски, Ивайло Чочев, Радослав Цонев (Илиан Илиев 46 мин.), Борислав Цонев (Кристиян Малинов 73 мин.), Тодор Неделев (Доминик Янков 73 мин.), Кирил Десподов (Васил Божиков 90 + 3 мин.), Атанас Илиев (Калоян Кръстев 80 мин.)

Северна Ирландия: Бейли Пийкок-Фарел, Крейг Катхарт, Даниел Балард (Найъл МакГин 82 мин.), Киърън Браун, Том Фланаган, Конър Брадли (Джордан Джоунс 68 мин.), Стивън Дейвис, Джордан Томпсън, Пади МакНеър, Джош Магенис (Стюарт Далас 67 мин.), Конър Уошингтън (Дион Чарлс 82 мин.)

Снимка: sportal.bg