Роял Антверп е новият шампион на Белгия, след като спечели уникална драма в последния кръг на белгийския футболен елит.

Кръг преди края цели три тима имаха шанс да спечелят трофея - Роял Антверп, Генк и Роял Юнион СЖ.

Антверп гостуваше на Генк, а Роял Юнион СЖ беше домакин на Брюж.

Юнион беше в най-добра позиция да вдигне трофея, но трябваше да не губи от Брюж като домакин. Тимът водеше до 89-та минута след гол на Адингра и се виждаше като шампион, но ужасяващ обрат в самия край на двубоя лишиха тима от трофея. Хомма изравни в 89-та минута, Ланг и Сандра донесоха успеха на гостите и потопиха Роял Юнион в сълзи.

Генк пък водеше с 1:0 на Антверп с гол на Арокодаре, Керк изравни в 58-та минута, когато Хайнен отново изведе Генк напред в резултата и тимът замечта за трофея. Дълбоко в добавеното време обаче Тоби Алдервейрелд донесе ценната точка на Антверп, която беше със стойност на титла.

Така Антверп завърши с 47 точки и стана шампион, а Генк и Роял Юнион СЖ завършиха съответно втори и трети с по 46 точки.