Мъжкият национален отбор по футбол записа изключително престижен резултат срещу европейския шампион Италия в световна квалификация. В първия мач след спечелването на Евро 2020 италианците сгреши и направиха 1:1 срещу националите във Флоренция. Киеза откри в 16-та минута, а в 39-та минута Атанас Илиев успя да изравни.

В 14-та минута Десподов стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата.

В 16-та минута Италия успя да открие резултата. Киеза проби направи двойно с Имобиле и с много хубав удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Георгиев за 1:0.

В 36-та минута удар на Имобиле беше спасен от Донарума.

В 39-та минута лъвовете изравниха. Десподов се справи с Флоренци пусна пас с външен към Атанас Илиев и доскорошният нападател на Ботев порази вратата на европейския шампион - 1:1

В 44-та минута Инсиние се измъкна добре и отправи удар, но Георгиев внимаваше и успя да отрази удара му.

В 62-та миунта Киеза се освободи от Антов излезе сам срещу Георгиев и се опита да го прехвърля, но българският страж успя с една ръка да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Бонучи стреля с глава, но вратарят на Черно море улови.

До края на мача Италия не успя да стигне до други чисти голови положения.

Така България успя да запише страхотен резултат и то с добра игра срещу европейския шампион Италия. За първи път в историята националите ни успяха да вземат точка при гостуване на италианците.

В неделя България приема Литва в нова среща от световните квалификации.

Италия: Джанлуиджи Донарума, Алесандро Флоренци (Рафаел Толой 64 мин.), Алесандро Бастони, Леонардо Бонучи, Емерсон (Лоренцо Пелегрини 90 + 2 мин.), Жоржиньо, Марко Верати, Николо Барела (Брайън Кристанте 64 мин.), Лоренцо Инсиние (Доменико Берарди 75 мин.), Чиро Имобиле (Джакомо Распадори 75 мин.)

България: Георги Георгиев, Андреа Христов, Валентин Антов, Петко Христов, Антон Недялков, Георги Костадинов, Петър Витанов (Кристиян Малинов 75 мин.), Доминик Янков (Ивайло Чочев 57 мин.), Георги Йомов (Спас Делев 46 мин.), Кирил Десподов (Радослав Кирилов 75 мин.), Атанас Илиев (Калоян Кръстев 69 мин.)