Царско село изпадна директно във Втора лига, а Ботев Враца се спаси поне за седмица и отива на бараж срещу Етър за оставане в елита.

Царско село завърши 1:1 с Локомотив София у дома и потегли към Втора лига.

В 26-та минута Локомотив София откри чрез Киряк, а в края на полувремето Венцислав Христов изпусна дузпа за домакините.

Все пак Царско село изравни в 72-та минута след попадение на Андрей Йорданов.

Дълбоко в добавеното време се случи и комичната ситуация, в която Стойне Манолов нахлу на терена. Царско село получи втора дузпа, която трябваше да бъде изпълнена от капитана Мартин Кавдански, но Юсуф Яфа взе топката и искаше да изпълни. Това ядоса Стойне Манолов, който нахлу на терена, няколко пъти изблъска нападателя и дори го хвана за врата. Яфа беше принуден да напусне, а Кавдански изпълни, но би изключително слабо и домакините изпуснаха и тази дузпа.

Дори и да бяха реализирали обаче Царско село нямаше да се спаси, защото Ботев Враца беше с по-добри показатели.

В другия решителен мач Ботев Враца разби Пирин като гост с 5:2 и запази мястото си в елита поне за момента.

Велев откри в 11-та минута за Пирин, но Юлиян Ненов направи пълен обрат за врачани с голове в 30-а и 41-а минути.

Христов изравни в добавеното време на първата част.

Ненов в 49-та минута оформи своя хеттрик, а Бауренски в 59-та минута и Гаврилов в 88-та минути подпечатаха оставането на Враца в efbet Лига поне за момента.

В последните секунди Иванов оформи крайното 5:3 за Ботев Враца.

Ботев Враца ще играе бараж за оставане в елита срещу Етър следващата седмица.