Спартак записа най-тежката си загуба от началото на сезона и загуби с 0:5 като гост от Загорец. Тимът беше без доста основни играчи, които пропуснаха мача заради контузии, а треньорът Данаил Бачков имаше трудности да запълни групата и Спартак беше само с 15 играчи в Нова Загора.

Пламен Иванов откри в 9-та минута, а отново той в 17-та минута удвои. В 42-та минута Иванов оформи и своя хеттрик.

В 52-та минута Пламен Иванов вкара за 4:0, а крайното 5:0 оформи влезлият през второто полувреме Десислав Атанасов в 62-та минута.

С поражението Спартак е осми с 28 точки, а Загорец е шести с 31 точки.

Следващата неделя Спартак е домакин на Сливен.

Загорец: Евгени Караманов, Акън Веизов, Адриан Гиргинов, Александър Хардалов, Божидар Димитров, Георги Георгиев, Добромир Димитров, Ивелин Иванов, Милен Митев, Николай Янков, Пламен Иванов

Спартак: Кристиян Милушев, Веселин Локов, Николай Георгиев, Радослав Влашев, Кръстьо Милев, Георги Йотовски, Антон Маргаритов, Кирил Георгиев, Мирослав Радев, Димитър Юруков, Васил Стойчев