Спартак победи Атлетик Куклен с 1:0 като гост и спечели областния финал в турнира за Купата.

Мачът стартира равностойно и нямаше голове след първата част. Спартак обаче даде жертва, след като Йордан Пейчинов се контузи и беше заменен принудително.

В началото на второто полувреме Спартак откри, след като Тодор Тодоров намери Мирослав Радев и той реализира за 0:1.

До края на мача Александър Христев от Спартак беше изгонен и така пловдивчани доиграха двубоя с 10 човека.

Въпреки това Спартак удържа мача и спечели областния финал.

Така Спартак ще играе срещу Родопа следващата седмица в битка за място във втория предварителен кръг на турнира, където пък чака пловдивската Марица.

В неделя Спартак приема Гигант Съединение в двубой от Югоизточната Трета лига.

Спартак: Георги Чумпов, Александър Стойчев, Йордан Пейчинов, Александър Христев, Цветелин Тонев, Йълмъз Сюлейман, Александър Праматаров, Тодор Тодоров, Георги Лазаров, Мирослав Радев, Станимир Димитров