Спартак (Пловдив) надигра гостуващия му Асеновец (Асеновград) с 5:0 и остана с Несебър на върха в класирането. Срещата е от 25-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Още толкова можеше да вкарат футболистите на Иван Кочев. Те нокаутираха съперника за половин полувреме.

Мирослав Радев откри резултата в 20-ата минута. Васил Стойчев направи двоен удар с попадения в 26-а и 32-ата минута. В 43-ата пък точен беше Георги Лазаров. Пламен Цончев вкара петия гол в 53-ата минута.

Спартак е на второто място с 62 точки, а Асеновец е 10-ти с 36 точки.

Следваката събота Спартак гостува на Левски Карлово.

Спартак: Кристиян Милушев, Сами Мехмедов, Владимир Айтов, Димитър Пройчев, Даниел Спасов, Теодор Митрев, Пламен Цончев, Александър Праматаров, Георги Лазаров, Мирослав Радев, Васил Стойчев

Асеновец: Халил Мюмюн, Васил Богданов, Ивайло Грибачев, Нерджиб Неджиб, Александър Димов, Стоян Славков, Шабан Османов, Славчо Шоколаров, Георги Георгиев, Халибрям Кърмаджъ, Филип Колев