Спартак отпадна от турнира за Купата на АФЛ, след като загуби с 2:4 от ФК Саяна в междуобластен сблъсък в турнира за Купата на АФЛ. Мачът се игра в село Градина.

Спартак беше областен първенец на Пловдив, а Саяна на Хасково.

Първото полувреме завърши при 2:1 за Саяна. Кирил Георгиев от дузпа откри в 12-та минута за Спартак, а в края на полувремето Саяна направи пълен обрат чрез Васил Колев и Спас Милушев.

Второто полувреме Саяна вкара за 3:1 чрез Христо Бойков, Георги Лазаров върна интригата в двубоя - 3:2, след като беше изведен сам срещу вратаря.

Саяна обаче оформи крайното 4:2 с втория гол на Спас Милушев.

Спартак отстрани в турнира четири отбора - Борислав Първомай, Левски Карлово, Гигант Съединение и Родопа Смолян.

Спартак ще играе неделя като домакин на Гигант Съединение в двубой от 23-ия кръг в Югоизточната Трета лига. Саяна е гост на Борислав Първомай.

Спартак: Кристиан Милушев, Стоян Марудов, Радослав Влашев, Александър Стойчев, Даниел Спасов, Антон Маргаритов, Йълмаз Сюлейман, Васил Стойчев, Кирил Георгиев, Мирослав Радев, Георги Лазаров