Спартак спечели с 2:1 дербито на 30-ия кръг в Югоизточната Трета лига, след като се справи с втория в класирането Саяна с 2:0 и по този начин тимът вече води с цели 5 точки. Георги Лазаров вкара и двете попадения за "гладиаторите".

Още в 3-та минута Спартак откри, Пламен Цончев центрира от корнер, а Георги Лазаров засече с глава за 1:0.

В 73-та минута Лазаров вкара и втори гол, след като получи центриране в пеналта и отново с глава засече за 2:0.

В 84-та минута Красимир Илиев върна едно попадение за Саяна, но до края на мача Спартак не допусна изравняване и спечели с 2:1.

С победата Спартак събра 77 точки и дръпна с 5 пред втория Саяна - 72 и 6 пред третия Несебър.

В събота Спартак ще има още един много важен мач - гостуване на Несебър.

Спартак: Кристиян Милушев, Сами Мехмедов, Владимир Айтов, Димитър Пройчев, Димитър Балинов, Теодор Митрев, Цветелин Петров, Пламен Цончев, Георги Лазаров, Мирослав Радев, Тодор Тодоров

Саяна: Богомил Цинцарски, Илиян Марчев, Надим Ангелов, Бейсим Бейсим, Теодор Димитров, Митко Плахов, Красимир Илиев, Стоян Иванов, Христо Бойков, Христо Стоянов, Ангел Костов