Спартак се справи с 3:0 като домакин на Розова долина и записа важен успех, който направи отбора есенен първенец в Югоизточната Трета лига. Станимир Димитров, Александър Праматаров и Даниел Спасов вкараха головете за тима, а мачът се игра на стадион "Пловдив", където домакинства Спартак.

Първата интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато капитанът на Розова долина Иво Иванов засече с глава центриране от фал, но кълбото прелетя над целта.

В 16-ата минута Мирослав Радев намери в наказателното поле Станимир Димитров, който от близка дистанция откри резултата на стадиона в Пловдив.

В 28-ата минута домакините направиха отлична атака, която завърши с точен удар на Александър Праматаров. Асистенция записа отново Мирослав Радев.

Втората част започна отлично за "сините", като в 49-ата минута Даниел Спасов заби трети гол в мрежата на Михаил Михайлов. Петко Петков нахлу отдясно и направи прострелно центриране, след което последва разбъркване, Радев върна топката към Спасов, който направи резултата класически - 3:0.

В 68-ата минута Мирослав Радев излезе очи в очи с Михаил Михайлов, но ударът му бе отразен от вратаря на "розите". До края на срещата домакините продължиха да доминират, но не видяхме повече попадения.

Спартак е лидер с 45 точки и е недостижим на върха за Гигант, защото до края на първия полусезон остава един кръг. Така Спартак ще зимува на върха в Трета лига.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на Загорец, а двубоят ще се играе в събота и е последен за първия полусезон.

Спартак Пловдив: Кристиян Милушев, Александър Стойчев, Йордан Пейчинов, Радослав Влашев, Димитър Балинов, Даниел Спасов, Кръстьо Милев, Димитър Пройчев, Александър Праматаров, Станимир Димитров, Мирослав Радев

Розова долина: Михаил Михайлов, Димитър Димитров, Енгин Махмуд, Ивайло Димитров, Ивелин Илиев, Иво Иванов, Стоян Иванов, Пламен Колев, Николай Георгиев, Мартин Маринов, Надим Ангелов