Спартак с разгромна победа с 6:0 при гостуването си на ФК Кричим в мач от втори кръг на А- регионална група. Това бе първият официален мач на "гладиаторите" след служебната победа над Марица 2006 Маноле.

Двубоят се игра на много труден терен с много висока трева.

Тон за головата фиеста даде защитникът Александър Стойчев, който засече с глава центриране на Тодор Тимонов от ъглов удар.

Само 4 минути по- късно Георги Лазаров получи отличен пас в наказателното поле и покачи на 2:0.

В 18' "гладиаторите" можеха да направят резултата класически след като Васил Стойчев центрира и сложи топката на главата на нападателя Александър Стойчев, чийто удар обаче мина встрани от страничната греда.

В 30' обаче именно нападателят Александър Стойчев получи неприятно разтежение и Данаил Бачков направи принудителна смяна като в игра влезе юношата Димитър Милчев.

До края на полувремето Спартак владееше изцяло инициативата, но положения липсваха.

Второто полувреме започна вихрено и първо Александър Стойчев навърза трима защитника на Кричим и намери отлично Георги Лазаров, който от малкото наказателно поле необезпокоявано направи резултата класически.

В 52' Тодор Тимонов със страхотен удар от 25 метра не остави никакъв шанс на вратаря на домакините за 4:0.

В 58' Тодор Тимонов можеше да вкара втори гол като с удар от далеч разстреля горната греда, но топката падна пред гол линията.

В средата на второто полувреме Данаил Бачков изкара от игра тримата си най - опитни играчи Кирил Георгиев, Тодор Тимонов и Любо Цеков, а на тяхно място влезнаха Цветан Вълчинов, Александър Шиков и Денис Хасан.

В 70' Денис Хасан намери отлично в коридор Георги Лазаров, който стреля покрай вратаря и направи своя хеттрик за 5:0.

Веднага след гола треньорът направи своята пета смяна като в игра влезна Георги Тодоров на мястото на Стоян Марудов.

Само една минута след това обаче Александър Шиков получи много лоша контузия и се наложи Спартак да доиграе последните 16 минути с 10 човека. И това обаче не спря Спартак и в 73' Васил Стойчев се подигра със защитата на Кричим, успя да мине и вратаря и оформи крайното 6:0.

До края Спартак направи още един невероятен пропуск след като Александър Стойчев и Георги Лазаров се озоваха сами срещу вратаря, но Стойчев вместо да подаде на Георги Лазаров стреля и топката отиде в аут.

В следващия кръг на 4 септември от 17 часа на стадион "Тодор Диев" Спартак приема тима на Войсил.

Състав: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, Х. Доков, С. Марудов, К. Георгиев, Т. Тимонов, В. Стойчев, Г. Лазаров, А. Стойчев, Л. Цеков ( Д. Милчев, Ц. Вълчинов, Д. Хасан, А. Шиков, Г. Тодоров)