Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС Пловдив обяви наказанията след скандалния мач между Несебър и Атлетик Куклен, на който имаше бой и играч на гостите беше откаран в болница. Припомняме, че на полувремето, което беше 0:0 имаше бой и след него футболистите на Куклен не пожелаха да излязат за втората част и мачът беше прекратен.

Несебър получава служебна победа с 3:0. Домакините са глобени с 625 лв. и са лишени от домакинство за две срещи Куклен е глобен с с 250 лв.

Футболистът на Несебър Иван Стоянов е наказан за пет срещи, а играчът на Куклен Мартин Иванов е с наказание за два мача.

Решения и наказания след прекратения двубой Несебър-Алтетик (Куклен)

На основание член 24 т. 9 от Наредбата за първенствата и турнирите за срещата между отборите на ОФК"Несебър" гр. Несебър и ФК " Атлетик" гр. Куклен , се присъжда служебен резултат 3:0 в полза на ОФК "Несебър"

На основание член 36(1) 3 - А от Дисциплинарния правилник се налага наказание "лишаване от домакинство" за 2 (две) срещи и финансова санкция в размер на 625 (шестстотин двадесет и пет) лева отбора на ОФК " Несебър" гр.Несебър

На основание член 6 от Дисциплинарния правилник се налага финансова санкция в размер на 250 (двеста и петдесет) лева отбора на ФК " Атлетик" гр.Куклен

На основание член 22(2) Е - 5 от Дисциплинарния правилник се налага наказание ССП за 5 (пет) срещи на състезателя Иван Стоянов – ОФК " Несебър" гр. Несебър

На основание член 22(2) И - 6 от Дисциплинарния правилник се налага наказание ССП за 2 (две) срещи на състезателя Мартин Иванов – ФК " Атлетик" гр. Куклен

След боя в Несебър - спряха правата на двама футболистиСъбират още доказателства за окончателното решение