Манчестър Сити не остави шансове на Манчестър Юнайтед в манчестърското дерби и спечели с 3:0 като гост на "Олд Трафорд".

Феновете на Манчестър Юнайтед почетоха паметта на легендата сър Боби Чарълтън с впечатляваща хореография.

В 26-та минута за нарушение на Хойлунд срещу Родри беше отсъдена дузпа за Сити. Първоначално не беше свирено нищо, но след преглед с ВАР съдията отсъди дузпа, която беше превърната в попадение от Холанд, който пък за първи път вкара на стадион "Олд Трафорд".

Холанд се разписа и втори път, след като в 49-та минута той засече центриране на Бернардо Силва с глава и удвои преднината на гостите.

В 80-та минута Родри стреля, Онана спаси, но топката отиде при Холанд, който подаде към Фил Фоудън и той на опразнената врата не сгреши за крайното 0:3.

Сити е на третото място с 24 точки на две точки от лидера Тотнъм. Юнайтед е 8-ми с 15 точки.