Манчестър Сити победи с 4:1 Ливърпул и продължава борбата за битката за титлата в Англия.

Ливърпул успя да открие резултата в 17-та минута, когато Жота успя да пусна към Мохамед Салах, който реализира за 0:1. Голът мина и през проверка на ВАР за евентуална засада на Жота, но се оказа, че португалецът не е бил зад отбраната на Сити и голът беше признат.

Сити изравни след хубава атака преминала между Де Бройне, Марез и Гюндоган, а след това последва центриране на Грийлиш, а Хулиан Алварес реализира за 1:1.

Още в първите секунди на втората част страхотно подаване на Рияд Марез намери Де Бройне и той направи пълен обрат - 2:1.

В 53-та минута Сити вкара трети гол, след като Трент Александър Арнолд блокира удар по посока вратата на Ливърпул, но топката попадна при Гюндоган, който отблизо не сгреши - 3:1.

Крайното 4:1 оформи Джак Грийлиш, след като получи пас от Де Бройне по трева.

Сити събра 64 точки и е на второто място, а Арсенал е лидер с 69 точки, но и мач по-малко. Лидерите играят след малко срещу Лийдс у дома. Ливърпул е на шестата позиция с 42 точки.