Манчестър Сити се класира на полуфиналите в Шампионската лига, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Байерн Мюнхен. Първият мач в Манчестър завърши с успех с 3:0 за Сити и така тимът с общ резултат 4:1 продължава към полуфиналите.

Головата машина на Сити Ерлинг Холанд изпусна дузпа в 37-та минута.

Той обаче се реваншира за пропуска си в 57-та минута.

В 83-та минута Кимих от дузпа вкара за Байерн, но за повече баварците нямаха сили.

В 86-та минута треньорът на баварците Томас Тухел беше изгонен от резервната скамейка.

Манчестър Сити ще играе срещу Реал Мадрид в битка за място на финала.

Доста по-интересно беше в Милано, където Интер и Бенфика си вкараха шест гола и завършиха 3:3.

Николо Барела в 14-та минута откри, а Фредрик Аурснес в 38-та изравни.

В 65-та минута Лаутаро Мартинес отново изведе Интер напред, а Хоакин Кореа в 78-та направи 3:1.

В 86-та минута Антонио Силва намали, а Петър Муса в добавеното време оформи крайното 3:3.

Интер продължава към полуфиналите с общ резултат 5:3.

Интер ще срещне Милан в първи изцяло италиански полуфинал от 2005-а година насам. Тогава отново двата тима бяха на полуфинал в турнира.