Треньорката на женския националния отбор по футбол на България Силвия Радойска коментира загубата от вицеевропейския шампион Германия и цялостното ни представяне в световните квалификации.

"Това са ни възможностите и това показваме. Момичетата не бяха играли близо 7 години световни или европейски квалификации. Това естествено по никакъв начин не е оправдания. Попаднахме и в доста силна група, например в доста от другите групи имаше по-слаби отбори, с които можехме да се мерим. В нашата група нямаше слаб отбор. След 7-годишна пауза за всички момичета беше нещо ново. Мачът в Израел в Израел успяхме да ги надиграем, но за съжаление не успяхме да победим. Във всички мачове сме си извадили поуки и нашият отбор е доста млад. Смятам, че имаме бъдеще. Средната възраст на отбора е 23-24 години и тепърва те ще се развиват. Германия през тази година завърши на второто място в Европа беше финалист срещу Англия на Европейското. Техните футболистки са едни от най-добрите в света. Цялата им организация и всичко в женския им футбол е на такова ниво, че в момента трудно бихме се сравнявали. Планът за мача беше да играем по-защитно, по-прибрано и ако можем нещо да направим на контра. Успяхме да имаме корнер и две ситуации, което за мен е нещо срещу тим срещу Германия. Допуснахме и леки грешки, а момичетата паднаха и психически, защото за 10 минути ни вкараха три гола. Второто полувреме отборът не излезе нищо свеж физически, нито психически. Със сигурност повлия и това, че Евдокия и Симона не успяха да изиграят един мач заедно. Отборът има бъдеще и се надявам да работим в правилна посока за женския футбол и понякога да имаме и късмет. В тези квалификации нямахме нито веднъж късмет. Вярвам, че отборът има в бъдеще и ще участваме успешно в другите квалификации. Имам уверение от ръководството, че ще продължим да участваме и в следващите квалификации", заяви Радойска.