Швейцария победи с 1:0 Камерун в първия мач на двата отбора в груповата фаза на Световното първенство в Катар. Роденият в Камерун Бреел Емболо вкара единственото попадение в 48-та минута.

В 10-та минута Камерун изпусна страхотна възможност да отбележи, след като Браян Мбемб остана сам срещу Зомер, който справи, а при добавката Токо Екамби би над вратата.

В сходна ситуация в 14-та минута и Чупо-Мотинг излезе сам срещу стража на швейцарците, но той ударът му също беше спасен.

В 30-та минута и Мартин Онгла пробва рефлекса на Зомер, който спаси за трети път.

В 48-та минута Шакири центрира в наказателното поле на Камеру и топката достигна до Бреел Емболо, който от точката на дузпата успя да открие резултата - 1:0. Емболо не се зарадва след гола, защото е роден в Камерун.

В 57-та минута Чупо-Мотинг оправи удра, който за пореден път беше спасен от вратаря на швейцарците.

В 66-та минута при сходна ситуация при първия гол на швейцарците Рубен Варгас стреля, но този път Онана се намеси решително и изби в корнер. При последвания корнер Ангиса спаси сигурен гол за швейцарците, след като се протегна и изби топката пред погледа на Емболо, който можеше да отбележи втори гол.

В 89-та минута удар на Гранит Джака беше спасен от Онана.

В добавеното време бранител на Камерун спаси сигурен гол, след като изби удар на Сеферович малко преди тя да влети в мрежата на камерунците за втори път.

Вторият мач от групата днес е между Бразилия и Сърбия.

Швейцария: Ян Зомер, Силван Видмер, Нико Елведи, Мануел Аканжи, Рикардо Родригес (Ерай Чомерт 90 мин.), Ремо Фройлер, Гранит Джака, Мохамет Соу (Фабиан Фрай 71 мин.), Рубен Варгас (Фабиан Райдър 81 мин.), Джердан Шакири (Ноа Окафор 71 мин.), Бреел Емболо (Харис Сеферович 71 мин.)

Камерун: Андре Онана, Никола Нкулу, Колин Фай, Жан-Шарл Кастелето, Нуу Толо, Андре-Франк Замбо Ангиса, Самюел Гуе, Мартин Онгла (Гаел Ондуа 68 мин.), Карл Токо Екамби (Жорж-Кевин Нкуду 74 мин.), Ерик Максим Чупо-Мотинг (Венсан Абубакар 74 мин.), Браян Мбемо (Никола Нгамалеу 81 мин.)