Аржентина е първият финалист на Мондиала в Катар, след като победи с 3:0 Хърватия в първия полуфинал. Лионел Меси изигра страхотен мач - звездата на аржентинците вкара дузпа и даде асистенция за гола на Хулиан Алварес, който вкара два гола.

В 34-та минута Аржентина успя да открие резултата. Вратарят на хърватите Ливакович фаулира Хулиан Алварес и съдията отсъди дузпа, която Лионел Меси откри резултата.

Аржентина направи двоен удар само малко по-късно в 39-та минута. Хулиан Алварес напредна и навлезе в наказателното поле, играчи на Хърватия се опитаха да го спрат, но се получи двоен рикошет в тях и накрая Алварес се озова на стрелкова позиция срещу Ливакович и реализира без проблем - 2:0.

В 69-та минута дойде и най-красивият момент в двубоя. Лионел Меси направи страхотен пробив между защитата на Хърватия пусна по земя към Хулиан Алварес, който отблизо нямаше проблем да реализира за 3:0.

Във финала Аржентина очаква победителя от двубоя между Франция и Мароко. Хърватия ще играе за третото срещу загубилия от Франция и Мароко.

Аржентина се класира на своя шести финал. Тимът има две световни титли през 1978 и 1986, а за последно игра на финал през 2014-а година, когато загуби с 0:1 след продължения от Германия.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Хулиан Алварес (Пауло Дибала 75 мин.), Родриго де Паул (Езекиел Паласиос 75 мин.), Алексис Мак Алистър (Анхел Кореа 87 мин.), Лионел Меси, Науел Молина (Хуан Фойт 87 мин.), Николас Отаменди, Леандро Паредес (Лисандро Мартинес 62 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Таляфико, Енцо Фернандес

Хърватия: Доминик Ливакович, Марсело Брозович, Йошко Гвардиол, Матео Ковачич, Андрей Крамарич, Деян Ловрен, Лука Модрич (Ловро Майер 81 мин.), Марио Пашалич (Никола Влашич 46 мин.), Иван Перишич, Борна Соса (Мислав Оршич 46 мин.), Йосип Юранович