Колумбия шокира фаворита Аржентина на старта на Копа Америка и го победи с 2:0 в мач от група “В”. Гаучосите имаха доста шансове, но не се възползваха от тях и бяха наказани в последните двайсетина минути на срещата. Роджър Мартинес откри резултата с красив гол в 71-ата минута, когато прониза мрежата със силен диагонален шут.  Дуван Сапата довърши съперника в 86-ата минута, след като засече отблизо центриране при отлична контраакция и донесе първи три точки на своя тим в турнира. Това е първа победа на Колумбия над Аржентина от 2007 година насам.

Тръгваме си оттук, чувствайки горчивина. Имахме шансове през второто полувреме. Очевидно, не искахме да започнем по този начин, но сега трябва да вдигнем глави и да продължим напред, коментира асът на Аржентина Лео Меси. През първото полувреме леко се отдръпнахме назад, но през второто заиграхме открито. Всеки път, когато губим ни е трудно, обикновено го приемаме тежко. Сега трябва да мислим за Парагвай, добави суперзвездата на Барселона.