Българският шампион Лудогорец изигра много слаб и загуби с 0:2 от косовския Балкани в среща от първия предварителен кръг на Шампионската лига.

Домакините започнаха активно, но така и не създаваха чисто положение пред вратата на Лудогорец.

В 30-та минута Аслак Фон Витри напусна терена заради контузия, а мястото му в защита бе заето от Пипа.

Балкани успя да открие в края на първото полувреме. Тогава бранителите на Лудогорец проспаха центриране в пеналта, който стигна до Меритон Кореница и той след хубав удар, който и рикошира в Хейстер топката влезе в мрежата на Падт.

В 55-та минута Балкани вкара и втори гол, след като центрира от фаул, а Зюба се озова сам и засече с глава, като Падт също не се намеси адекватно, като тръгна да скача и топката премина между краката му - 2:0.

В 84-та минута Клод Гонзалвеш подаде към Доминик Янков, който насочи добре топката, но тя срещна гредата.

Реваншът е след седмица в Разград, а Лудогорец трябва да спечели с три чисти гола, за да продължи напред или поне да спечели с два чисти, за да вкара мача в продължения.